● turistika v Nízkych alebo Vysokých Tatrách ● kurz ľudových tancov ● ľudová zábava s ľudovou hudbou ● profesionálny horský vodca ●

Povinné sú minimálne dve viditeľné krojové súčiastky, pričom stužky a pod. sa nerátajú. Potešíme sa hlavne celému kroju.

Prvýkrát sme v rámci podujatia „Tatry v kroji“ vystúpili na Kriváň v roku 2012, jeden z najvyšších štítov Slovenska, ktorý je zároveň považovaný za národný vrchol a symbol Slovákov. Zdolali ste už tento náš národný vrchol? Či už áno alebo nie, Vážení milovníci folklóru a krásy slovenskej prírody, dávame Vám do pozornosti naozaj veľmi originálny spôsob a to v podobe podujatia „Tatry v kroji“. Hlavnou podmienkou pre účastníkov je absolvovať výstup v minimálne jednej krojovej súčiastke. Čaká na Vás turistika, fotenie, súťaže i zábava.

Na podujatí Tatry v kroji sa stretávajú všetky vekové kategórie ktoré majú záujem o folklór a prírodu. Toto podujatie je realizované počas celého víkendu, kde na účastníkov okrem samotného výstupu čakajú aj ďalšie aktivity. Každoročne sa stretneme vo večerných hodinách v piatok pred výstupom a to priamo v najväčšom folklórnom areály na Slovensku. Amfiteáter vo Východnej má dokonalé umiestnenie, leží pod Tatrami, v nádhernej prírode, medzi Liptovským Mikulášom a Popradom. V tomto priestore sa účastníci ubytujú a nasledujúce ráno sa spolu vyvezieme priamo pod horu ktorú chceme zdolať. (v minulom roku to bol vrch Klin v Západných Tatrách) Na samotnom vrchole nás vždy čaká fotenie z ktorého každý účastník obdrží výber najpodarenejších fotografií v digitálnej podobe na svoju mailovú adresu. Traja najkrajšie odetí obdržia od O.Z. Dobrá Východná spoločnú fotografiu z výstupu v tlačenej podobe.

Čo si zo sebou doneste:

  • Oblečenie: primerane k počasiu, nejaký ten šušťák, čiapka, trekové topánky a veci na prezlečenie.
  • Tekutiny
  • Odporúčame zobrať si paličky – pomôžu.
  • Krém proti slnku, okuliare.
  • Doping slovenský: povolený s prihliadnutím na mieru v pomere s vynaložením námahy resp. platí poučenie páľenô nie sa krojová súčiastka.
Profesionálny sprievodca a horský záchranár

Profesionálny sprievodca a horský záchranár

Jakub Filipko. Mladý, temperamentný, a všestranne pôsobiaci mladý muž ktorý pochádza z Liptova. Od malička sa venuje dvom v jeho živote podstatným záľubám. Jednou z nich sú hory a šport, a tou druhou folklór. Od malého chlapca bol rodičmi vedení k obom záľubám. Keď prišlo po základnej škole na rozhodovanie sa, či ísť na konzervatórium, alebo na športové gymnázium, stará mama ktorá pôsobila v tej dobe v štátnej opere mu povedala „tancovať už nezabudneš a môžeš sa k tomu kedykoľvek vrátiť“ a tak jeho cieľom bolo športové gymnázium. Počas pôsobenia vo vrcholovom športe sa dostal do reprezentačného družstva bežcov na lyžiach a okrem množstva zahraničných pretekov, okúsil aj atmosféru majstrovstiev sveta. Nezanevrel však ani na folklór a postupne sa prepracoval na sólistu, ktorý niekoľko krát vyhral aj súťaž sólistov tanečníkov. V súčasnosti, je jeho hlavná pracovná náplň ktorá ho aj maximálne napĺňa profesionálny horský záchranár.

vlado@rozhybkosti.sk